Nmat mock

Started 3 weeks ago by Shreyansh Kumar in

image.png 364.57 KBCan't we divide the total revenue/ Total units sold to identify the per unit price?

Body

2 Replies

  • Replied 10 months ago

    Report

    They are asking for cost price and what you are getting is the sell price

  • Replied 3 weeks ago

    Report

    Nmat mock image.png 364.57 KBCan't we divide the total revenue/ Total units sold to identify the per unit price?